Warrock Crossfire ProjectBlackout Rejestracja Regulamin FAQ Lista użytkowników Kalendarz Arcade Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć   Darmowe gry MMO, RPG. Komputer, XBox, PS3-porady, pomoc | Forum CFPS.pl > Szkoła, książki i nauka > Studia

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
stare 01-05-2012, 15:24
MadMaX jest nieaktywny MadMaX
Generał

Nick: MadMaXcfpspl
Gra: BlackShot

MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego!
Domyślnie

Z ludźmi którzy biorą teorię z kosmosu, nie znając ani mnie, ani tego co robię nie dyskutuję.
Jedna osoba najlepiej już to podsumowała:
Cytat:
Ty to tak sam do siebie, ta? Spox
Więc wypowiedzieć mogę się tylko co do tego:
Cytat:
Studia to mniejsze koszty, dlatego nie dziwią mnie historie o osobach z zacofanych wsi, gdzie wszyscy są po zawodówce i nie mają pracy, 1 osoba się starała całe życie, aby iść na studia, poszła, zdobyła wykształcenie i siedzi w Warszawie we własnym mieszkaniu. Zawsze będę podtrzymywał to, że papierek w życiu się przyda.
Ale w tym temacie nie piszemy o przydatnosci papierka, bo to jest oczywiste że po to ludzie tam w PL idą.

My tu mówimy o tym jak studia uczą.
I nie mówimy tu o kierunkach gdzie wystarczy się nauczyć określonych czynności, a takich gdzie należy kreatywnie myśleć. Coś czego wszyscy ciskający się nie zauważyli.
Ale właśnie to jest przyczyna, dlaczego nie zauważyli.

Ja patrzę na sprawę od strony pracodawcy.
Zatrudniajać kogoś nie chcesz zatrudniać kogoś kto ma papier i będzie szczęśliwy siedzieć w firmie, robiąc prawie to samo co ktoś po średniej ale za to płącąc więcej.

A tak najcześciej jest, chyba że go zaczniesz uczyć od nowa jego obowiązków i liczysz, że przestawi mu się tok myślenia jaki powinien mieć w danym zawodzie. NIe tylko bezwartościowa wiedza. Ale to jest totalna strata pieniędzy.

Wiedza wiedzą, ale umiejętność zdobywania wiedzy to inteligencja.
Tego pozinno się uczyć. Tego nie uczą.
Potem wychodzi z uczelni masa ludzi którzy potrafią pogadać na wiele tematów, ale jak da im się stanowisko na któym muszą sami przeanalizować sytuacje i podjąć stosowne działania, to leżą.

Pracowałem 2 lata w firmie która zatrudniała ludzi po studiach.
Jak miałem 19 lat, skończona podstawówka, średnią przerwana bo szkoła nie zająć, a mi zbędna.
Po prostu pokazałem pracodawcy co potrafię, a większość ludzi tego NIE potrafi.
Potem wyrobiłęm sobie awans i miałem pod sobą grupę ludzi po studiach.
To był jedyne czasy, gdy świat widział mnie w marynarce .

Średnią zdałem z palcem w d... nie chodząc do niej, ze średnią ok 4.
Pojawiałęm się tylko na egzaminy co 6 miechów.
Pokazałem dyrektorce co potrafię, to się zgodziła na taki system.

Studia w PL...jak zobaczyłem jaki to szajs, przerwałem.
W wolnym czasie potrafię zdobyć dużo więcej potrzebnej mi wiedzy.

Ale za to studia w UK - myślę nad czymś ciekawym od następnego roku.
Dziennikarstwo, albo coś związane z muzyką.
Nie idę dla żadnego durnego papierka, mam firmę która sama na siebie zarabia.
Ale chcę iść, bo tutaj nie wciskają Ci żadnej zbędnej wiedzy, a tylko kierują w odpowiednią stronę i to Ty sam musisz być tym zainteresowany i się rozwijać.
Dlatego to trwa tylko 2 dni w tyg w systemie dziennym.

I to jest powód dlaczego zgadzam się z tym profesorem.

I to kolejny powód, dlaczego za chwilę liczba moich hejteró wzrośnie.
Kocham Waszą mentalność.
NIenawiść w stosunku do każdego komu się udało, jest w czymś lepszy czy wybija się spza narodowej przeciętności. A studia w PL stały się ową przeciętnością.
Właśnie wykorzystałem Waszą zawiść, aby wzbudzić w Was negatywne odczucia w moim kierunku.

Gratulacje dla ludzi na których to nie zadziałało.
NIe mówię o tych którzy z nerwami zaraz napiszą - ale na mnie to nie zadziałało

Ostatnio edytowane przez MadMaX ; 01-05-2012 o 15:27

Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2012, 15:49
__DaX__ jest nieaktywny __DaX__
Pułkownik

Nick: vvengeancee
Klan: Illusions

__DaX__ Nieźle mu idzie, czasami nie daje się zabić
Domyślnie

UP:
Owszem, wiem czego dotyczy temat, ale chcąc czy nie chcąc w Polsce niestety musisz się uczyć tego co niepotrzebne. Więc jeśli nie jesteś osobą z funduszami na otworzenie własnej firmy, potrzebujesz tego, aby iść na studia.

Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2012, 17:48
Generał

MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego!
Domyślnie

__DaX__ ale właśnie o to chodzi by się na to nie godzić.
Przerwać te błędne koło spowodowane mentalnością w stylu: Napiję się, ponarzekam, ale nic nie zrobię by cokolwiek zmienić.

Jakbyś nie zauważył, ja od samego początku co jakiś czas piszę niezbyt popularne tematy, ponieważ właśnie coś robię w tym kierunku. Mam taką możliwość, więc z tego korzystam.

Większość ludzi woli to komformistycznie zlać, bo po co mają się trudzić?
Przecież zawsze mogą się napić i ponarzekać.

Tylko że akurat to nie jest bezsensowna robota.
Bo nawet jak 1 osoba na 100 co to przeczyta i się zastanowi, coś zacznie działać.
Potem kolejna 1 na 100 z jego znajomych i kolejna na 100.

I w ten sposób właśnie dokonują się przemiany.
W PL bardzo wolno, ponieważ to tak konserwatywny kraj, że nawet konserwa wymiętka

Ale jak już profesor gdzieś wykładający mówi w czym problem i media top nagłaśniają, to jest 1 krok do przodu i ja im w tym pomagam, samemu nagłaśniając.

A co do zatrudniania.
Gdybym ja kogoś szukał, z pewnoscią polskie studia nie byłby atutem, bo nie uczą cech których poszukuję. I wiele firm ma ten sam problem - multum ludzi po studiach, ale niewiele odpowiednich.
Interesowałyby mnie praktyki oraz doświadczenie. Jak się dana osoba wywiązywała z zadań z poprzednim miejscu [w UK od tego masz referencje od pracodawcy].

Z drugiej strony jak się szuka kogoś do okienka w banku, to może być obojętnie jaka szkoła, bo zakres obowiązkó jest bardzo prosty - wyuczone czynności.
Więc to trochę bez sensu studiować dla tak prostej pracy.

Ile zarobisz w okienku w banku?
Fachowiec po zawodówce który zna się na tym co robi zarobi więcej...

I to chyba wsio na ten temat.
Jakby to był temat o nazwie "Robienie stódiów dla papierka", to mozesz być pewien ze do niego raczej bym nie zajrzał, a co dopiero się wypowiadał.

Ostatnio edytowane przez MadMaX ; 01-05-2012 o 17:56

Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2012, 18:36
soulland jest nieaktywny soulland
Szeregowy
Podpułkownik

Nick: soulllland
Gra: Warrock
Klan: TDK

soulland Nieźle mu idzie, czasami nie daje się zabić
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do użytkownika soulland
Domyślnie

Cytat:
Napisał __DaX__ Zobacz post
UP:
Owszem, wiem czego dotyczy temat, ale chcąc czy nie chcąc w Polsce niestety musisz się uczyć tego co niepotrzebne. Więc jeśli nie jesteś osobą z funduszami na otworzenie własnej firmy, potrzebujesz tego, aby iść na studia.
Miałem sobie darować posty ale uskrobie od czasu coś jeszcze.
Otóż jeśli nie jesteś osobą z funduszami wcale tego nie potrzebujesz studiów.
Dofinansowania 40k zl z uni wystczy Biznesplan przedstawic lub 20k zl ale juz nie pamietam z posredniaka chyba ?!

I tak każdy normalny robi studia kto chce i ma możliwości.
Referencje w Uk Hehh też mi referencje jak mogą być pozytywne lub moga odmówić wydania referencji. Nie ma negatywnych.

Cytat:
Ile zarobisz w okienku w banku?
Fachowiec po zawodówce który zna się na tym co robi zarobi więcej...
No ile ?
Bo w okienku sie nie urobisz nie ubrudzisz w smarach czy czymś tam.
A po szlachta która kończy zawodówe ma "Fach w ręku HAHAHAHA" w 99% robi u KOGOŚ urobi sie i zarobi tyle co w okienku w banku albo i mniej.
Do reszty sie nie odnosze bo za duzo bzdur tam jest.

Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2012, 19:22
Embryodead
Cywil

Domyślnie

Cytat:
Średnią zdałem z palcem w d... nie chodząc do niej, ze średnią ok 4.
Pojawiałęm się tylko na egzaminy co 6 miechów.
Pokazałem dyrektorce co potrafię, to się zgodziła na taki system.
A świnie niebo widziały. Chyba nie myślisz, że ktoś ci w to uwierzy?

Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2012, 19:42
Kamel jest nieaktywny Kamel
Generał Porucznik

Gra: Inna

Kamel Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! Kamel Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! Kamel Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! Kamel Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! Kamel Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! Kamel Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! Kamel Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! Kamel Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego!
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do użytkownika Kamel
Domyślnie

Cytat:
Pracowałem 2 lata w firmie która zatrudniała ludzi po studiach.
Jak miałem 19 lat, skończona podstawówka, średnią przerwana bo szkoła nie zająć, a mi zbędna.
Po prostu pokazałem pracodawcy co potrafię, a większość ludzi tego NIE potrafi.
Potem wyrobiłęm sobie awans i miałem pod sobą grupę ludzi po studiach.
To był jedyne czasy, gdy świat widział mnie w marynarce .
O staryyy jaka baja!! Taki stary, a taki głupi.

Odpowiedź z Cytatem
Kamel dostał punkt Pomógł od:
soulland (01-05-2012)
stare 01-05-2012, 20:04
Generał

Domyślnie

Cytat:
A świnie niebo widziały. Chyba nie myślisz, że ktoś ci w to uwierzy?
Cytat:
O staryyy jaka baja!! Taki stary, a taki głupi.
A wiesz ile mnie to?
Kto mnie zna, ten uwierzy, kto nie - jego sprawa.
Na tyle dobrze się czuje ze sobą, że nie mam potrzeby klamać.
Jak założysz się o 1000 zł, to Ci mogę papiery pokazać i wyciągi z konta, jak jeszcze będzie w historii.
Za darmo nie mam po co sobie tym głowy zawracać.

soulland, tu amsz odpowiedź bo sam pewnie nie wiesz:
Cytat:
"Podczas gdy np. specjaliści obsługujący kompleksowo klientów korporacyjnych dostają przeciętnie 7,8 tys. zł, pracownicy obsługujący klientów indywidualnych w tzw. okienku mogą liczyć na zarobki rzędu 3, maksymalnie 4 tys. zł brutto.

Dla porónania:
Cytat:
Mój kumpel w podkrakowskiej miejscowości ma własny warsztat i jest w nim mechanikiem oczywiście. Zarobki? Tyra od świtu do zmierzchu albo czasami póznej nocy (terminy) no i zarobki widać po tym czym jezdzi , jak mieszka i co dzieje się w warsztatcie (inwestycje , rozbudowa). Na miesiąc lekko na ręke ma ok 15k (po odliczeniu wszystkiego) , poza tym ma jeszcze dwóch pracowników którym daje jakieś ok. 4k (pon-pt od 7do 17). Ale niestety wolnego czasu mało , czasami zawala weekendy (niedziela też) .
A to dane z 2008:
Cytat:
2 mechaników zarabia 2300 zł
a trzeci to stażysta (czyli 650zł z urzędu pracy)+1000zł dokładam od siebie.
czyli uważam że źle nie mają.
co o tym sądzicie?
czy to dobre zarobki?(na razie nie narzekają)

Cytat:
wymagania :

wykształcenie techniczne samochodowe + 4 lata udokumentowanej pracy w zawodzie mechanik samochodowy
wykształcenie techniczne w innym kierunku niż samochodowe + 8 lat udokumentowanej pracy w zawodzie mechanik samochodowy
wykształcenie wyższe kierunek samochodowy + 2 lata udokumentowanej pracy w zawodzie mechanik samochodowy

zarobki jak w temacie : od 3000 zł netto

woj. podkarpackie , tarnobrzeskie i lubelskie.

Dodam że nie wiem jak można wytrzymać 8h w okienku w banku.
Chyba bym do łba dostał, po jednej skończonej wpłacie czy otwarciu konta, kolejne identyczne.
I trzeba się pilnować na każdym kroku.

Dla odmiany pracowałęm trochę w budowlance i zupełnie inna historia.
Jest z kim pogadać, czas dosyć szybko leci bo człowiek zajęty.

Gdy miałem biznes samochodowy, znajomego zatrudniałem i w swoim warsztacie w garażu zajmował się moimi autami.
Też luzik robota, rozmawiało się, mu to się podobało i nawet ja się przyłączałem.

Jakbym miał wybierać okienko czy warsztat i podobne zarobki - nie zastanawiam się nawet na chwilę.

Dla mnie banki to raczej babska praca. Bo kobiety raczej nie są stworzone do pracy fizycznej.
Ale jak facet kończy w okienku...pewnie w domu zmywa naczynia xD

Ostatnio edytowane przez MadMaX ; 01-05-2012 o 20:07

Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2012, 20:15
__DaX__ jest nieaktywny __DaX__
Pułkownik

Nick: vvengeancee
Klan: Illusions

__DaX__ Nieźle mu idzie, czasami nie daje się zabić
Domyślnie

Sorry, ale takich przemian nie dokonasz w Polsce. Każdy głupi wie, że rząd działa pod siebie, jeśli takie przemiany im nie pasują to ich nie dokonają. Na uniwerkach wolą wykładać bez sensu wykłady, aby odwalić swoją robotę i dostać kasę, bo takich wykładów jakie są nikt słuchać nie chce więc nie uwierze w to, że możemy coś zdziałać. Uczymy się od długiego czasu głupot i będziemy. Takie są uczelnie. Sam wiem o tym dużo.

Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2012, 20:18
Przemmo jest nieaktywny Przemmo
Szeregowy
Sierżant

Przemmo Robi postępy, umie już utrzymać broń
Domyślnie

Śmieszne to forum Powinno się nazywać... Madmax i jego historie, którymi chce udowodnić, że nie jest tak ujowo jak jest

Tutaj to już nawet dzieciaki się śmieją z tego...

Swoją drogą jak ktoś ma kijowy kierunek to i gówniana robota po tym... studiować byle studiować to nie ma sensu.

Ostatnio edytowane przez Przemmo ; 01-05-2012 o 20:21

Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2012, 20:48
Generał

Domyślnie

Cytat:
Śmieszne to forum
No i wracasz po codzienną porcję śmiechu.
Cel osiągnięty

Cytat:
Powinno się nazywać... Madmax i jego historie, którymi chce udowodnić, że nie jest tak ujowo jak jest
Możesz spróbować założyć takie forum. Może dzięki temu conieco liźniesz wiedzy o stronach internetowych i w przyszłosci nie będziesz dawać jakich beznadziejnych propozycji.

A wracając do poważnych uczestników dyskusji:

Cytat:
Sorry, ale takich przemian nie dokonasz w Polsce. Każdy głupi wie, że rząd działa pod siebie, jeśli takie przemiany im nie pasują to ich nie dokonają. Na uniwerkach wolą wykładać bez sensu wykłady, aby odwalić swoją robotę i dostać kasę, bo takich wykładów jakie są nikt słuchać nie chce więc nie uwierze w to, że możemy coś zdziałać.
Tu właśnie tkwi złe podejście. Podejście w stylu rząd i my. Jest źle bo rząd jest zły.
Rząd jest wybierany spośró ludzi. Dlatego też rząd to nic innego jak społeczeństwo.
Jakie społeczeństwo, jaki rząd. Tak jest w demokracji. Tylko w totalitaryźmie jest inaczej.

Dlatego sposób na dokonanie przemian to zaczęcie od siebie.
Jak ludzie zaczną przemiany od samych siebie, w ten sposób zmieni się społeczeństwo, a co za tym idzie rząd.

Nie sztuka jest zwalać winę na innych. Sztuką jest żyć w prawdzie z samym sobą.
Ale do tego potrzebna jest odrobina indywidualizmu. A to w Polsce jest zwalczane z jak tylko się da.

Ten akwałęk dedykuje temu co tu napisałem:

Cytat:
it's my life
it's my mind
it's my heart
- not a digit

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nauka , studia , wykształcenie

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat: