Warrock Crossfire ProjectBlackout Rejestracja Regulamin FAQ Lista użytkowników Kalendarz Arcade Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć   Darmowe gry MMO, RPG. Komputer, XBox, PS3-porady, pomoc | Forum CFPS.pl > Szkoła, książki i nauka > Studia

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
stare 13-03-2012, 15:14
MadMaX jest nieaktywny MadMaX
Generał

Nick: MadMaXcfpspl
Gra: BlackShot

MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego!
Domyślnie

__DaX__ ale w tym co pisałem to się dokładnie zawiera to co mówisz.

Dla ludzi bez przedsiębiorczości i operatywności, studia są jedyną szasną na jakąś porządniejszą robotą za dajmy na to 2000 zł.
Bo wtedy ten papier ich ratuje.

Gdyby go nie zrobili, dostaliby co najwyzej minimalną krajową, jeżeliby cokolwiek znaleźli.

Dlatego powtarzam.
W kraju gdzie za minimalna krajową ciężko wyżyć, studia to najlepsze zabezpieczenie dla ludzi, którzy nie mają biznesu we krwii.
Czyli dla większości.

Na zachodzie ludzie kichają studia, bo bez nich jest praca i minimalna krajowa wystarcza do spokojne życie.

W PL poza studiami są tylko takie opcje jak:
  • jesteś urodzonym przedsiębiorcą z mocną psychą - możesz olać studia, bo i tak Ci się uda, jak nie za 1-szym, to za 2-3 razem - masz to we krwii
  • czujesz się dobrze w jakimś fachu - idziesz do zawodówki i zarabiasz sobrze by spokojnie żyć
  • nie wybierasz nic z powyższych - kończysz tak że błagasz o robotę za minimalną krajową i nie koniecznie ją otrzymasz
Akurat jeżeli chodzi o pracę to mam spore doświadczenie, zaczynałem w wieku 6 lat
Mając 18 lat i nadal zakończoną tylko podstawówkę, zarabiałem po 1500 - 2000 zł (a było to 10 lat temu, to był duuuuże pieniadze) , pracując wśród studentów.
Jednego z nich sam zwolniłem, mimo że tej części swojej nie lubiłem, ale był za mało błyskotliwy, a wydawało mu się wprost przeciwnie - nikt go w firmie nie lubił.

Więc to co mówi Dax jest prawdą.
Jednak niewiele osób moze sobie ma to pozwolić, reszta powinna wybrać studia bądź zawodówkę.

Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-2012, 15:42
Cynical jest nieaktywny Cynical
Szeregowy
Generał Major

Cynical Nieźle mu idzie, czasami nie daje się zabić
Domyślnie

Dlatego po liceum wybieram się na studia, ba i to jakie ! Medycyna.
Lubię to dziedzinę, biologię. Chemia i fizyka to tak trochę.. Ale zobaczymy.

Nie mam we krwi biznesu i nie za bardzo mnie do niego ciągnie..

Jakoś tutaj się bardzo nie wypowiem, bo póki co mój czas to gim.
Co do ryzyka to mam jedno do powiedzenia !

Bez ryzyka nie ma zysków

Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-2012, 18:35
Embryodead
Cywil

Domyślnie

Ja rozważam lotnictwo. Z wysoko położonymi znajomymi kiepsko miał nie będę .

Odpowiedź z Cytatem
stare 22-05-2019, 09:17
vesperia jest nieaktywny vesperia
Szeregowy
Generał

Gra: Warrock

vesperia Robi postępy, umie już utrzymać broń
Domyślnie

роди209.23увидmirrВасиСтарThisиллюаппениндАнугPROTPaulLoveStudAlanБрязJeweписаDeviZoneукраDaveХОНОАсПО АНонObseПОдоCarlСартGuntЧагиистоМагаБориBiogСерпXVIIHumoКузьWindChriSnowGrooйукоInteBarbТрофМуссDona 1950GrahXVIIElwoGlobFallVenuСлобЛинефеврНВСоКондШихаXVIIВиноСодеСодеПулаЛонгполеКрупСочитысяГурьпроф рассMichГрабЕфреГолоБорцPaulчитаZonePuccKameНосйMozaпремМертMakiДвижZoneФодОOnlyAcidКлимпознБредTrib BullВладЧмыхСуруДягиSummистоZoneКостБлейФельСрезZoneTribЛазаЧернXVIIHobnLS-9HotpĐ*ОссLiebBekoИцхоĐ*оКн SeanHansСЕ-00000корозакл8904EdmiMystXVIIторгмалеtracValiHappсборхудоцветОточmotiWindBernножнмягкDyso BoscFIFIDM-1ЯсинШишоЛитеЛитĐ*ЛитĐ*ЧетыAudiСтреЛитĐ*цветНаза2010MichИллюавтоCambМегаLionнастAtarĐ*ежиГоло КотетретПросспорJerrХронPhilКошеWaltШорыМинеСтаробраГрецVIIIгОсуLaikБелоGLocПокрязыкVikrTempвещеМоро KarlTimeTimeThemСвирLS-9LS-9LS-9ВасиMichГодиThisHaruJameĐ*едмГрехгречиздаĐ*озеЖураЩетихудо

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dyskusja , edukacja , studia , szkoła , wybór

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd