Warrock Crossfire ProjectBlackout Rejestracja Regulamin FAQ Lista użytkowników Kalendarz Arcade Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Wróć   Darmowe gry MMO, RPG. Komputer, XBox, PS3-porady, pomoc | Forum CFPS.pl > Szkoła, książki i nauka > Studia

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
stare 12-03-2012, 20:25
MadMaX jest nieaktywny MadMaX
Generał

Nick: MadMaXcfpspl
Gra: BlackShot

MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego!
Domyślnie Milionerzy bez studiów, czyli czy studia są potrzebne ?

Jest na świecie wielu znanych ludzi, którzy dziś są właścicielami wielkich korporacji, a nigdy nie przekroczyli progów uczelni, lub też porzucili studia.

Wśród nich znajdują sie:
  1. Julian Assange - założyciel Wikileaks
  2. Steven Jobs - współzałożyciel firmy Apple.
  3. James Cameron - reżyser m. in. "Terminatora", "Titanica" i "Avatara"
  4. Bill Gates - współzałozyciel Microsoftu
  5. Sean Parker - współtwórca portali Napster, Plaxo i Causes
  6. Michael Dell - założyciel firmy Dell
  7. Biz Stone - współzałożyciel serwisu Twitter
  8. Ingvar Kamprad - założyciel firmy IKEA
  9. Richard Branson - twórca Virgin Group

Czy trzeba mieć studia by odnieść sukces?

Wszystko zależy od tego co nazywamy sukcesem.

Jeżeli jesteś typem człowieka, który lubi mieć wszystko zaplanowane, poukładane, regularną wypłatę na koncie oraz stabilizacje życiową - owszem. Studia to Twoja podstawa.

Natomiast jeżeli należysz do ludzi, którzy uważają że pieniądze potrzebne są tylko do przeżycia i stan konta bankowego masz głęboko w nosie, a satysfakcje daje Ci stworzenie czegoś własnego i świadomość że to żyje i się rozwija dzięki własnej pracy oraz umiejętnościom - studia to tylko strata czasu.

Bym zapomniał. Musisz być do tego dosyć inteligentną osobą.
Nie że Ci się tylko zdaje, tak musi być.
Bez tego lepiej iść na studia, bo nie dasz rady przyswoić niezbędnej wiedzy kilkakrotnie szybciej na uczelni.

Ze szkołami/uczelniami jest taka prawda, że to co na nich uczą, w dzisiejszych czasach można znaleźc w sieci.
Ba, informacje w sieci często są dużo bardziej aktualne.
Do tego możesz wiedzę mozesz zdobywać we własnym dużo szybszym tempie.

A przecież dla osoby której jedynym celem jest być swoim własnym szefem i prowadzić coś własnego, ważna tylko wiedza a nie żadne papierki.
I osoba taka nie będzie szczęśliwa, niezależnie jak dobre stanowisko pracy by otrzymała i ile by zarabiała.

W pracy na etat motywacją jest pieniądz, a dla niektórych jak już pisałem wcześniej, pieniądz ma wartość jedynie taką w jaki sposób się go zarobi.

Tylko bez hurra optymizmu.
Są dziedziny w których bez specjalistycznego przygotowania na studiach się nie obędzie.
Przykładem jest medycyna.

No i musisz być całkowicie pewnym tego co będziesz robić w przyszłości.

Prawda jest taka, że jeżeli przykładasz jakąkolwiek wagę do pieniędzy - wybieraj się na studia.
Czyli to będzie większość z Was.

Własna firma to tak naprawdę praca za grosze i po godzinach zanim wszystko ruszy i jeżeli ruszy tak, by móc zatrudnić kogoś po studiach aby tego doglądał, w chwili gdy Ty siedzisz na plaży gdzieś na rajskiej wyspie.

Jeżeli nie masz wystarczajacej determinacji, siły woli oraz wiedzy, zakończy się to szybciej niż zaczeło.

A jeżeli nie musisz się martwić o kasę, bo rodzice sponsorują i nie goni Cię potrzeba zarabiania. to studiować jak najbardziej.

Bo to zawsze dobra zabawa

Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-2012, 20:30
__DaX__ jest nieaktywny __DaX__
Pułkownik

Nick: vvengeancee
Klan: Illusions

__DaX__ Nieźle mu idzie, czasami nie daje się zabić
Domyślnie

Ja powiem tak. Każdy ma inne plany w życiu , inne ambicje. Studia nie każdemu są potrzebne. Większość milionerów to osoby, którym studia nie były potrzebne bo mieli jakiś plan, do którego jakiś papierek nie był potrzebny. Studia niektórym się przydadzą, a niektórym w zupełności nie. Ja je robię dla siebie, bo sam nie wiem co chcę robić w przyszłości i może to mnie uratuje w znalezieniu pracy.

"Ze szkołami/uczelniami jest taka prawda, że to co na nich uczą, w dzisiejszych czasach można znaleźc w sieci."

Oczywiście, a kto mówił, że to czego się uczymy się przydaje, że ma to jakiś sens ? Połowa to bzdury, które są w sieci, albo takie rzeczy, które się nie przydadzą, ale na studiach chodzi tylko o wykształcenie. Bo nawet jeśli chcesz zdobyć wiedzę to będzie niestety mizerna. Wiedzę można zdobyć w obecnych czasach chyba tylko dzięki praktykom w pracy, bo nawet jeśli uważasz to 90% tego co na studiach masz to są przedmioty BEZ SENSU.

Ostatnio edytowane przez __DaX__ ; 12-03-2012 o 20:34

Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-2012, 20:45
Embryodead
Cywil

Domyślnie

Studia są bardzo kontrowersyjnym tematem. Przeciwnikami są głównie osoby, które nie miały ambicji lub którym nie chciało się uczyć w przeszłości. Na każdym kroku mój głupi starszy brat wmawia mi, że po studiach będę nikim. Kim on jest? Spawaczem, dłużnikiem i idiotą z wykształceniem zawodowym.

Druga sprawa jest taka, że nie każdy kto ma plan osiągnie sukces. Nie każdy jest Stevem Jobsem, tak samo jak nie każdy muzyk nagra muzykę tak wpływową jak Joy Division. Żeby założyć firmę która będzie zarabiała miliony nie wystarczy jedynie dobry plan. Trzeba być osobą z nieprzeciętnymi (ponadprzeciętnymi)umiejętnościami, wyobraźnią i determinacją.

Lepiej mieć ciepłą posadkę po studiach niż bankructwo. Takie jest moje zdanie, przyszłego studenta.

Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-2012, 20:58
Generał

MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego! MadMaX Prawdziwa perła w armii, ten z powodu zasług został Marszałkiem i nie ma bata na niego!
Domyślnie

Cytat:
Lepiej mieć ciepłą posadkę po studiach niż bankructwo. Takie jest moje zdanie, przyszłego studenta.
Nom, dokładnie podsumowałeś moje obserwacje:

Cytat:
Jeżeli jesteś typem człowieka, który lubi mieć wszystko zaplanowane, poukładane, regularną wypłatę na koncie oraz stabilizacje życiową - owszem. Studia to Twoja podstawa.
Ten tekst akurat napisałem na podstawie własnych obserwacji i przemyśleń.
Wiesz o co biega [Piasek dla przykładu ].

Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-2012, 21:29
Pułkownik

Domyślnie

UP: Sam kiedyś mi mówiłeś, że po studiach nic się nie ma w tym kraju a teraz mówicie o "ciepłej posadce".

EDIT: jak mnie cytujesz to rób to szybko, bo idę spać

Ostatnio edytowane przez __DaX__ ; 12-03-2012 o 21:32

Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-2012, 21:54
Generał

Domyślnie

Cytat:
Napisał __DaX__ Zobacz post
UP: Sam kiedyś mi mówiłeś, że po studiach nic się nie ma w tym kraju a teraz mówicie o "ciepłej posadce".
Słuchaj, to nie takie proste.
Dla kogoś miejsce w banku za okienkiem za 3000 zł może być ciepłą posadką. Albo menagera w tesco/biedronce.
Dla mnie jest niczym.

Jak rozmawiam w kimś prywatnie czy dyskutuję w temacie, to rozmawiam subiektywnie wyrażając swoją opinię i mówiąc na moim przykładzie.

Gdy piszę artykuł, gdyż mnie pewnien temat zainteresował, staram się być obiektywny i wziąć pod uwagę różne spojrzenia na temat.

To że dla mnie studia to bzdura, nie oznacza że dla kogoś innego także i nigdy bym nikomu nie doradził by NIE studiować.
Jakbym to zrobił, to bym ryzykował, że przez moją radę ktoś spapra sobie życie.

To jak z bieganiem zimą w krótkim rękawku.
Ja mogę sobie śmigać i mnie to ani nie ruszy, ani nie będzie dokuczliwe.
Ale przecież nie powiem komuś - no śmiało, co się boisz, nic Ci nie będzie.
Bo prawdopodobnie coś mu będzie, jeszcze zapalenia płuc dostanie i się przekręci jak bedzie mieć pecha.

Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-2012, 11:33
Embryodead
Cywil

Domyślnie

Cytat:
to rozmawiam subiektywnie wyrażając swoją opinię
Opinia z natury jest subiektywna, inaczej być nie może bo wtedy to nie jest opinia.

Cytat:
Gdy piszę artykuł, gdyż mnie pewnien temat zainteresował, staram się być obiektywny i wziąć pod uwagę różne spojrzenia na temat.
W twoim artykule nie widzę obiektywizmu bo jak wcześniej napisałem - opisałeś w nim swoje opinie i refleksje.

Teraz naszło mnie na pewną refleksję. W gruncie rzeczy i ja (jako przyszły student) i ty (osoba, której ambicją jest założenie firmy) dążymy do tego samego. Aby zrobić pieniądze. Różnica polega jedynie na sposobie osiągnięcia celu. Więc ja nie dawałbym tutaj porównania, że studenci mają plan etc. bo zwykle tego planu nie mają (idą na studia aby iść, wybierają durne i głupie kierunki a potem narzekają na brak pracy). Ty lubisz ryzyko, co chociażby argumentuję tym, że grywasz/grywałeś w pokera. Ja ryzyka nie lubię bo zwykle mi się to po prostu nie opłaca.

Osoba po konkretnych studiach wciąż ma szansę na założenie efektywnej firmy. Z tą różnicą, że w razie wpadki ma ubezpieczenie w postaci dyplomu ukończenia wyższej uczelni.

Ostatnio edytowane przez Embryodead ; 13-03-2012 o 11:35

Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-2012, 12:55
enzooo jest nieaktywny enzooo
Szeregowy
Starszy Sierżant
Gra: Inna

enzooo Robi postępy, umie już utrzymać broń
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do użytkownika enzooo
Domyślnie

Jest jeszcze jedna różnica,na studiach musisz poświęcić 5 lat lub co najmniej 3.Osoba która ma już firmę jest o ten czas do przodu.Dzisiaj wykształcenie wyższe nie oznacza ciepłej posadki.Firmy szukają już osób z doświadczeniem,dużym bagażem czasu,wiedzy itp.Doświadczenie to praktyki ,które są w większości tym doświadczenie,a takowe praktyki są oczywiści bezpłatne i nie ma to nic wspólnego z pracą którą będziesz miał zamiar wykonywać.Wiem sam po sobie,studiuję geodezję,praktyki miałem w urzędzie.Moja praca polegała na noszeniu papierów do skarbówki,segregowaniu dokumentów i picia kawy z sekretarkami.Znam wielu ludzi którzy bez wykształcenia mają o wiele lepsze zarobki,a jeżeli osoba z dyplomem i przydomkiem przed imieniem.Nawet ostatnio kolega zrobił doktorat i obecnie musi zadowalać się pracą w monopolowym.

Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-2012, 13:03
Embryodead
Cywil

Domyślnie

Jak już wyżej wspomniałem, wszystko zależy od kierunku studiów. No i poniekąd od zdolności danej osoby.

Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-2012, 14:09
Pułkownik

Domyślnie

Nie tylko od kierunku. Od charakteru przede wszystkim. Trzeba zabłysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej. O ilu osobach słyszałem co kończyli prawo, jedni zarabiają 2 tysiące ( powiedzmy, że po prawie to mało ), inni mają 10, a wybrali się na ten sam kierunek. Codziennie widzę "kujonów" co potrafią zabłysnąć ocenami, jakby to był wyznacznik tego co będą robić w przyszłości, a znam osoby co skończyli, że tak powiem dobrze, tylko dzięki temu, że potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach, bo w życiu jak i w pracy liczy się moim zdaniem to, aby być osobą wygadaną. Czemu mnie nie dziwi to, że jakaś osoba co miała średnią 6.0, całe życie spędziła przy książkach mówi mi, że nie ma pracy ? Bo w życiu liczy się moim zdaniem nieważne co skończysz tylko to czy potrafisz przed kimś zabłysnąć nie ocenami, ale własną osobą. Znajomy skończył pierwszy lepszy kierunek, aby tylko mieć magistra. Poszedł na rozmowę kwalifikacyjną do plusa, wcześniej tam pracował jako konsulant czy ktoś. I bez przygotowania, powiedział szczerze co o tym sądzi, był po prostu sobą i dostał pracę i zarabia jako kierownik jakiegoś salonu w okolicach 6tysięcy a jak na chłopaka co nie ma 30 lat to świetny wyczyn.

Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dyskusja , edukacja , studia , szkoła , wybór

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd